Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopu - Lwów 2009

1-3 maja 2009

ESHTiP (lokalizacja)
ul.Zamkowa Góra 25, Sopot


Już po raz dwunasty miłośnicy "podróży za jeden uśmiech" będą mieli okazję uczestniczyć w mistrzostwach autostopowych. Poznawanie w ten nietypowy sposób krajów ma za zadanie przybliżyć uczestnikom rajdu walory turystyczne, historię, a także kulturę poszczególnych państw i narodów, a same zawody umożliwić integrację środowiska podróżniczego.

W latach ubiegłych ścigano się m.in. do Pragi, Berlina, Rygi, czy Splitu. W tym roku start, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano w Trójmieście, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Metę przewidziano natomiast 850 kilometrów dalej, w największym mieście zachodniej Ukrainy - Lwowie. Zawodnicy jak zawsze będą musieli liczyć tylko na życzliwość kierowców, bowiem podróżowanie środkami komunikacji publicznej podczas rajdu jest zabronione. Tytuł Międzynarodowego Mistrza Autostopu uzyskają członkowie tego zespołu, który na mecie na Ukrainie pojawi się jako pierwszy.

Impreza, która odbywać się będzie w długi, majowy weekend (1-3 maja br.), nie ma charakteru komercyjnego. Skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej. Choć uczestnikami zawodów często bywają ludzie, którzy taki status posiadali kilka, a niekiedy kilkanaście lat temu. Jedynym ograniczeniem stawianym przez organizatorów jest pełnoletność.

Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe to największa tego typu impreza w Europie, a zarazem i na świecie. W ubiegłorocznej edycji zawodów wzięło udział blisko 300 osób z Polski, Francji, Węgier i Chin.

Formularze zgłoszeniowe dostępne poniżej należy przesłać najpóźniej do dnia 28 kwietnia 2009 roku do godz. 20:00 pocztą elektroniczną pod adres: autostop_(at)_klubprzygody.pl.

Do zobaczenia w Sopocie!

Do pobrania:
- Regulamin zawodów - PL (*.pdf)
- Komunikat startowy - PL (*.pdf)
- Formularz zgłoszeniowy - PL (*.doc)
- Starting announcement - EN (*.pdf)
- Application form - EN (*.doc)

Przypominamy, że do wjazdu na teren Ukrainy niezbędny jest PASZPORT!

Chcesz wiedzieć więcej? Nie masz pary?

Zajrzyj na oficjalne forum imprezy:
http://www.klubp(...)php?f=38

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony