Australia - Śladami Strzeleckiego na Ścieżkach Przygody

20 lutego 2009
godz. 19:00

ESHTiP
ul.Zamkowa Góra 25 , Sopot


Polski Klub Przygody we współpracy z Europejską Szkołą Hotelarstwa, Turystyki i Przedsiębiorczości w Sopocie organizują kolejne spotkanie z cyklu "Na ścieżkach przygody". W piątek, 20 lutego 2009 r. o godz. 19:00 gościem wieczoru będzie znany podróżnik Marek Tomalik, który opowie o Strzelecki Traces Expedition 2004.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do budynku uczelni mieszczącego się w Sopocie przy ul. Zamkowa Góra 25 (obok Aqua Parku, SKM Sopot Kamienny Potok).

Zarząd
Polskiego Klubu Przygody


STRZELECKI TRACES EXPEDITION 2003
Wyprawa śladami Strzeleckiego miała dwa cele. Podróżnicy odwiedzili miejsca, w których Polak bywał, prowadził działalność eksploracyjną, ale także takie, w których jego stopa nie stanęła, a mimo to, zostały nazwane jego imieniem. W Australii można zobaczyć m.in. Górę Strzeleckiego, Rzekę Strzeleckiego, Pustynię Strzeleckiego, Rezerwat Przyrody Strzeleckiego, a do niedawna... jeden z browarów nazywał się Strzelecki i produkował piwo o takiej samej nazwie.

Dwa miesiące zmagań z Australią. Kilka tygodni walki z australijską przyrodą, własnymi słabościami, tęsknotami. Podróżnicy przejechali łącznie 15 tysięcy kilometrów przez różne strefy klimatyczne, wszystkie australijskie stany, oprócz Tasmanii. Blisko 10 tysięcy kilometrów pokonali bezdrożami i drogami nieutwardzonymi. Ich samochody łapały gumy, zacierały łożyska, łamały osie, a nawet płonęły. Podróżowali przy tym w skrajnych warunkach. Na Pustyni Strzeleckiego temperatura sięgała 50 stopni, a na Górę Kościuszki wchodzili w kilkustopniowym mrozie…


MAREK TOMALIK
- podróżnik, dziennikarz National Geographic Polska, autor setek publikacji i kilku wystaw fotograficznych, z wykształcenia geolog. Współautor programu "Globtroter" - od 1993 roku na antenie Radia Kraków. Prezes Klubu Podróżnika "Shackleton" w Zakopanem (wcześniej w Bielsku-Białej). Członek Kapituły Travelerów - nagrody przyznawanej przez National Geographic. Współtwórca i konferansjer kolejnych edycji Festiwalu Podróżników 3 Żywioły (od 2004 r. w Krakowie i od 2008 r. w Srebrnej Górze). Menadżer zespołów rockowych ANKH i KusiCiele.

Pisze o podróżach i o muzyce. Miłośnik Australii, z którą bliższe związki ma od 1989 roku. Organizator wypraw w australijski outback. Razem z żoną Kasią napisał książkę "Australia, moja miłość. Dziennik podróży". Jest laureatem Kolosa 2002, zwanego podróżniczym Oscarem, którego dostał za wyprawę "Australia Zachodnia - The Real Outback Expedition, szlakiem Canninga".

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony