IV Mistrzostwa Pomorza na ergometrze wioślarskim

28 listopada 2010
godz. 9:00

AWFiS
ul.Kazimierza Górskiego 1, Gdańsk

Bilety: wstęp wolny


1. Termin i miejsce

Zawody odbędą się 28 listopada 2010 r. (niedziela), od godz. 9.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS (wejście od ulicy Grunwaldzkiej) na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku przy ulicy Kazimierza Górskiego 1

2. Kierownictwo i organizacja

Organizatorem zawodów eliminacji Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – GDAŃSKIE ERGOWIOSŁA 2010 jest K.S AZS AWFiS Gdańsk przy współudziale PZTW, Urzędu Miasta Gdańska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i Zarządu Głównego AZS.

3. Zgłoszenia

Zgłoszenia do GDAŃSKICH ERGOWIOSEŁ 2010 należy składać do północy 24.11.2010 (środa) na adres mailowy urbanrob1_(at)_wp.pl lub do siedziby klubu na adres: K.S. AZS AWFiS Gdańsk, ul. Czyżewskiego 29, 80-366 Gdańsk. Przy zgłoszeniu proszę podać najlepszy osiągnięty czas danego zawodnika.

4. Informacje dodatkowe

• Zawody odbędą się na 10 ergometrach wioślarskich Concept II na dystansach podanych w programie zawodów.
• Zwycięzcą zostaje zawodnik, który uzyska najlepszy czas zmierzony przez komputer spośród wszystkich uczestników w danej kategorii.
• W przypadku awarii jednego z ergometrów w ciągu 20 sekund od startu wyścig zatrzymuje się, a następnie rozpoczyna się od nowa.
• Awaria techniczna ergometru w dalszej części dystansu upoważnia zawodnika do podjęcia samodzielnej próby pokonania dystansu nie później niż przed upływem 30 minut od zaplanowanej godziny startu do danej konkurencji.
• Ważenie zawodniczek i zawodników wagi lekkiej odbędzie się 1 godzinę przed wyznaczoną godziną startu. Seniorki kat lekka 61,5 kg, seniorzy kat lekka 75 kg.
• Sztafety studenckie rozgrywane są na dystansie 2000 m. Sztafeta składa się z czterech zawodników, każdy z nich ma do przewiosłowania odcinek około 500 metrów. Zmiany następują bez zatrzymywania czasu. Zmiany muszą nastąpić na odcinku 50 m przed lub po każdych 500 metrach.


5. Program zawodów

Nr biegu Kategorie wiekowe Dystans Wstępny program minutowy*
1. Dziewczęta ’98 i młodsze 500 m 9.00
2. Chłopcy ’98 i młodsi 500 m 9.15
3. Młodziczki ’96-‘97 1000 m 9.35
4. Młodzicy ’96-‘97 1000 m 10.00
5. Juniorki ’92-‘93 2000 m 10.20
6. Juniorzy ’92-‘93 2000 m 10.35
7. Niepełnosprawni 4’ / 1000 m 10.50
8. Juniorki młodsze ’94-’95 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2000 m 11.30
9. Juniorzy młodsi ’94-‘95 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2000 m 11.55
10. 8+POL 4xPOL ** bieg pokazowy 500 m 12.50
11. Wyścigi Gwiazd L. Blanik, I. Guzowska, D. Michalczewski, S. Gruchała i… 500 m 13.00
12. Bieg Akademicki Kobiet studentki gdańskich uczelni 1000 m 13.10
13. Bieg Akademicki Mężczyzn studenci i gdańskich uczelni 1000 m 13.20
14. Sztafety Kobiet O Puchar Rektora AWFiS 4 x 500 m 13.40
15. Sztafety Mężczyzn O Puchar Rektora AWFiS 4 x 500 m 13.55
16. Seniorzy II eliminacja Pucharu Polski 2000 m 14.20
17. Seniorzy kat. lekka II eliminacja Pucharu Polski 2000 m 14.30
18. Seniorki II eliminacja Pucharu Polski 2000 m 14.55
19. Seniorki kat. lekka II eliminacja Pucharu Polski 2000 m 15.05
20. Weterani 1000 m 15.15

* Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu minutowego w zależności od ilości zgłoszeń.
** Bieg pokazowy z udziałem najlepszych zawodników z reprezentacji Polski seniorów.
8+POL ósemka seniorów – wicemistrzowie Europy 2010, medaliści regat Pucharu Świata 2010. 4xPOL czwórka podwójna A. Korol, M. Jeliński, M. Kolbowicz, K. Wasielewski – Mistrzowie Olimpijscy 2008; Mistrzowie Świata 2005,2006,2007,2009; Mistrzowie Europy 2010.

Możliwy jest również poza konkurencją udział zawodników 4xPOL i 8+POL w biegu sztafetowym 4x500 m.


6. Nagrody

Dla trzech pierwszych zawodników w każdej konkurencji Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz eliminacji Pucharu Polski – medale, puchary oraz nagrody specjalne według możliwości organizatora.

7. Zebranie delegatów

Zebranie delegatów odbędzie się w dniu zawodów o godz. 8.00


8. Kontakt
Robert Urbański, tel. 693 116 205, urbanrob1_(at)_wp.pl
Emilia Miszewska-Urbańska, tel. 601 925 106, miszewska.emilia_(at)_gmail.com

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2017 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony