Puchar Polski w Chełmnie

Srebro Juniorów

11. maja 2013r. odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Polski w Smoczych Łodziach. W tegorocznych zmaganiach na tafli jeziora Starogrodzkiego nie mogło zabraknąć ekip z Polskiego Klubu Przygody. Sobotnie regaty były pierwszą poważną okazją w tym sezonie, do zmierzenia się z innymi klubami z Polski na wodzie.

Po przyjeździe na miejsce imprezy, odprawie kapitanów i rozgrzewce na pierwszy ogień poszła seniorska ekipa w kategorii mikst na dystansie 500 metrów. Wspomagana przez juniorów zajęła ostatecznie piąte miejsce. Ekipie nie udało się niestety powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to zajęła drugą lokatę. Następnie do boju stanęli juniorzy, którzy bez większych problemów przebrnęli przez eliminacje i półfinał na 200 metrów. W końcowym, finałowym starciu dali z siebie wszystko i dopłynęli na metę jako druga załoga. Na koniec w szranki stanęła drużyna seniorów w kategorii open, która nie zdołała awansować do finału A, za to w finale B się nie oszczędzała i na metę dopłynęła jako pierwsza, co dało jej w końcowym rozrachunku miejsce tuż za podium.

Gdy emocje opadły, przyszedł czas na posiłek, którzy zapewnili chełmińscy organizatorzy. Później nastąpiło wręczenie nagród i pucharów dla zwycięskich ekip oraz czas na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć z wyjazdu.

Dzięki startowi nad jeziorem Starogrodzkim wiemy, co musimy poprawić i nad czym popracować. Zorientowaliśmy się także w jakiej formie są nasi rywale. Przed nami najważniejszy start w tym sezonie - Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 22-23 czerwca na torze regatowym w Bydgoszczy. Szlifujemy formę i dajemy z siebie jak najwięcej na treningach, w końcu do zawodów pozostały już tylko 32 dni…

dodal: Karola (21 maja 2013)

Strona gł | O nas | Smocze łodzie | Wędrówka z muzą | Autostop | Forum | Szukaj | Archiwum | Kontakt

Copyright © 2002-2019 Polski Klub Przygody

Wszelkie uwagi dotyczące działania strony prosimy przesyłać do Administratora strony