Gdzie się rozbijać na nocleg?

Oficialne forum imprezy

Gdzie się rozbijać na nocleg?

Postautor: Loup » pn 17 mar 2008 22:06

No właśnie, jak to jest z noclegami?
Zapisaliśmy się z kolegą na tegoroczną edycję ale nie mamy żadnego doświadczenia :)

Bierzemy namiot, ale zastanawia mnie gdzie z takim namiotem można się rozłożyć ? Czy szukacie jakiś specjalnych miejsc typu pola campingowe czy rozkładacie się byle gdzie? Jak wtedy z policją i bezpieczeństwem ?
Loup

Postautor: umbra » pn 17 mar 2008 23:28

zycze ci zebys nie musial myslec i noclegu i zebyc kimał w samochodzie:PP
Awatar użytkownika
umbra

Postautor: ovca » wt 18 mar 2008 08:54

jesli chodzi o noclegi w trasie to najlepszym rozwiazaniem jest stacja bezynowa na autostradzie tylko wczesniej sie zapytajcie czy mozecie sie rozbic bo jak tak poprostu sie rozbijedzie byle gdzie to moga po policje zadzwonic a wiesz mi gadanie z policjantami ktozy nie znaja polskiego nie nalezy do najlatwiejszych :p
a na mecie juz raczej bedzie zarezerwowane pole namiotowe
pozdrawiam i do zobaczenia na starcie :D
Awatar użytkownika
ovca

Postautor: Kurzasta » śr 19 mar 2008 17:12

My w zeszłym roku rozkładaliśmy namiot na jakimś polu gdzie rano jakiś dziadek pasł owce :D A po drodze spaliśmy na przystanku i... w rowie przy autostradzie :D Jedyny mankament tego był taki, że gdzieś przy tych noclegach zostawiłam swój głos :P Tak czy siak ja bym się noclegiem nie martwiła.
Od wariata różni mnie jedynie to, że ja nim nie jestem
(Salvador Dali)
Awatar użytkownika
Kurzasta

Postautor: MaKk » śr 19 mar 2008 20:18

Hmm... my się nigdy nie pytaliśmy na stacji, czy możemy się rozbić, tylko się rozbijaliśmy gdzieś na uboczu, na szczęście problemów jeszcze nie było ;) Ale najciekawsze miejsce, w jakim rozbijaliśmy namiot to kamienista plaża (nawet nie było tak źle). A jak się znajdzie kawałek dachu, to można się rozłożyć na karimacie i też jest fajnie :)
MaKk

Postautor: Luke_Gdansk » pt 21 mar 2008 15:22

Stacje benzynowe są świetnymi miejscami noclegowymi. Jedyna rzecz, że ilekroć nocowałem na stacji, to nie pod namiotem. Logika w tym względzie jest taka, że rozłożenie się po cichu w krzaczorach w bliskości stacji jest okay, bo nie wzbudza podejrzeń ani uwagi. Namiot to już grubsza sprawa.

Nie miałem nigdy żadnych problemów ze strony pracowników stacji, mało tego, pod mak-donaldem pod Paryżem otwarcie zagadnął (heloł czy coś w tym guście) pracownik tegoż i poszedł w swoją stronę.

Jeśli na stacji stoi polski TIR można czasem spytać, jeśli mają pustą pakę, czy daliby się przekimać na niej.

Generalnie dobrą kartą przetargową jest uśmiech i szczerość, jak by przyszło co do czego.
http://lukasz.kiczko.pl
[przypadek rządzi światem tym]
[stan licznika: 49500 km]
Awatar użytkownika
Luke_Gdansk

Postautor: Loup » pt 21 mar 2008 15:49

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wynika z nich, że nie ma się czym przejmować :)

Do zobaczenia w Sopocie na starcie! :]
Ostatnio zmieniony czw 27 mar 2008 01:03 przez Loup, łącznie zmieniany 1 raz
Loup

Postautor: WoKied » wt 25 mar 2008 15:26

Mowa była o zarezerwowanym Polu namiotowym... opiszcie jak wygląda pobyt na miejscu... wszystko odpłatnie?? Ja się wybieram tam bez pieniedzy więc głupio jak po wjeździe do miasta, przyjdzie mi od razu opuszczać "Munchen"... Dzięki za odpowiedź... :-*
Red Hot Chili Peppers
Awatar użytkownika
WoKied

Postautor: tagosia » śr 26 mar 2008 10:41

poprzednio kosztowała przyjemność pola namiotowego 17 zł/doba, pytanko do organizatorów, ile w tym roku?
Awatar użytkownika
tagosia

Postautor: zwiadowca21 » pt 28 mar 2008 22:08

No właśnie. Jak wygląda sprawa opłat w ogóle? Jest jakieś wpisowe na starcie? Kilka dni temu wysłałem wniosek do NFZ o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Mam nadzieje że do końca kwietnia przyślą.

Czy Wy tez o tym pamiętacie?
Bóg stworzył świat, ale Holandię stworzyli Holendrzy - przysłowie holenderskie
Awatar użytkownika
zwiadowca21

Postautor: Witek » pt 28 mar 2008 22:21

Koszt wpisowego został podany w komunikacie startowym. Warto go najpierw przeczytać...

Jeżeli chodzi natomiast o koszt osobonoclegu w Monachium to zostanie on podany w drugiej połowie kwietnia, gdyż obecnie trwają jeszcze pertraktacje w sprawie obniżenia stawek (około 20-25 zł). Oczywiście opłata ta dotyczyć będzie tylko tych osób, które będę zamierzały z tego skorzystać i będzie pobierana bezpośrednio przez administratora obiektu.
Awatar użytkownika
Witek
Członek zarządu PKP - Sekretarz

Postautor: WoKied » sob 29 mar 2008 11:29

trochę to debilistyczne... Wpisowe 10złoty i kamping 25zł...A co poza samą ideą organizator zapewnia?
Red Hot Chili Peppers
Awatar użytkownika
WoKied

Postautor: Witek » sob 29 mar 2008 16:26

Niestety w dzisiejszych czasach mało rzeczy jest za darmo... Poza niektórymi nagrodami fundowanymi przez sponsorów imprezy wszystkie pozostałe koszty pokrywane są przez organizatorów. Dlatego też zmuszeni jesteśmy do wprowadzania opłaty startowej, która podobnie jak w roku ubiegłym wynosi 10 zł od osoby.

W ramach wpisowego otrzymujecie (wystarczy przeczytać uważnie komunikat startowy - pkt 14...):
• komplet map średnio- i wielkoskalowych,
• numery (plastrony) startowe,
• formularze trasowania,
• pamiątkowe certyfikaty.

Organizatorzy bynajmniej nie zarabiają na rajdzie. W ubiegłym roku dołożyli do mistrzostw 2,3 tys. zł. Na koszt rajdu składają się bowiem poza świadczeniami dla wszystkich uczestników zawodów także inne rzeczy, takie jak chociażby: druk okolicznościowych plakatów, czy wykonanie pamiątkowych pucharów oraz medali dla zwycięzców.

Jeżeli chodzi natomiast o koszt noclegu to jak na warunki niemieckie nie jest on wygórowany. Nie jest łatwo znaleźć tanie miejsce dla tak dużej grupy. Trwają jeszcze rozmowy na temat obniżenia stawek. Ostateczny koszt, tak jak to już zostało napisane, podamy w drugiej połowie kwietnia.
Awatar użytkownika
Witek
Członek zarządu PKP - Sekretarz

Postautor: panz » ndz 30 mar 2008 19:43

koszt na mecie nie jest naprawdę wysoki a po drodze po co komu nocleg skoro to tak blisko?
Awatar użytkownika
panz

Postautor: WoKied » pn 31 mar 2008 11:17

tak tylko się sfochowałem..jak widać bez sensownie....
Red Hot Chili Peppers
Awatar użytkownika
WoKied

Następna

Wróć do Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopu