X Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe SPLIT 2007 - info

Oficialne forum imprezy

Postautor: maslany » pn 14 maja 2007 00:15

moze sa juz jakies pierwsze plotki/spekulacje etc? ile zdjec bierze udzial? czy zostana one zamieszczone na stronie?
Awatar użytkownika
maslany

co wy na to? :)

Postautor: MisieDwa » pn 14 maja 2007 01:12

a co wy na to,zeby zrobić zawody w wakacje? będzi ładna pogoda i mozna będzie gonić do RPA na przykład? :)
Misiakowanie na krańcu świata:)
Awatar użytkownika
MisieDwa

Postautor: maslany » pn 14 maja 2007 01:41

ja juz sie szykuje jechac do Taize we Francji (jak ktos nie wie co to i gdzie to, to zapraszam na www.mateuszmaslak.neostrada.pl ew. :D www.taize.fr; szukajac na mapie: 71250 Taizé)
moglbym sie scigac tam jadac ew wracajac ;)

moj alternatywny pomysl:
moze zrobic takie mistrzostwa w wakacje ze trzeba zaliczyc kilka miast, ale wchodzac w nie i np przywozac zdjecia swojej druzyny na tle jakiegos charakterystycznego budynku z kazdego z nich? czas trwania tak ze 2 tygodnie :D
moznaby tez zrobic jakies punkty bonusowe dla hartkorowcow, gdzies na jakims zadupiu :)
tworzenie takiej trasy sprzyja fantazji: moznaby robic jakies skupiska miast obok (w promieniu 100-200km) siebie tak zeby trasa w zaden sposob nie byla jednoznaczna i zebysmy sie mijali jadac w roznych kierunkach
aby zmniejszyc pospiech i dac zawodnikom wiecej doznan kultularno-estetycznych, w kazdym miescie mogloby byc kilka takich punktow, cobysmy sobie pozwiedzali :)
kazda druzyna moglaby tez w miare dostepu do netu (skoro juz bysmy w miastach byli) na biezaco w miare mozliwosci podawac jaki e punkty trasy juz zaliczyla, co by przyspozylo emocji

na pierwsza trase proponuje:
Berlin, Kopenhaga, Amsterdam,Rotterdam,Bruksela, Paryz, Genewa, Bern, Monachium, Praga, Wieden, Bratyslawa
przystanki dla hartkorowcow: Maastricht, Mediolan :D, Liptovski Mikulas(cieple zrodla)

pomysl pewnie troche postrzelony, trasa tez wydaje mi sie ze za dluga jak na 2 tygodnie (chyba nie tak latwo wybic sie z Berlina czy Paryza z powrotem na autostrade?) ale cos w ten desen mogloby byc ciekawym doznaniem ;) (np konkurs nie musi byc na zasadzie "kto pierwszy", ale np: "kto najwiecej" [najwiecej rozumiane roznorako, mozna zrobic tabelke ile pktow warty jest jaki zabytek/jakie miasto; a mozna poprostu liczyc w ilu z wymienionych miast sie bylo, celem i tak jest przygoda])
Awatar użytkownika
maslany

Postautor: etniczna » pn 14 maja 2007 08:57

z tymi punktami kontrolnymi to pomysł niby fajny, ale z drugiej strony...to chyba będzie zbyt męczące i szybko chyba straci smak...

bo o ile jeszcze od czasu do czasu stawianie na szybkość na stopa może być zabawne, to na ilość a nie jakość będzie cholernie męczące...

wiem to z doświadczenia bo sama zrobiłam sobie podobny kiedyś maratonik - zaliczyłam mnóstwo europejskich miast. na początku było całkiem fajnie, ale w Barcelonie to już miałyśmy dość...przy sporym zmęczeniu no i natłoku wrażeń podziwianie tych wszystkich miejsc stało się juz rutynowe...

będzie Ci się chciało codziennie wyjażdżać na koniec miasta i szukać miejsca do stania, oraz przyjazdżać do z cięzkim plecakiem i zastanawiać się jak pozbyć się tego cieżaru...??? a w tym wypadku będzie to na porządku dziennym...

będzie można po takiej wyprawie pokazac znajomym swój pysk pod wieżą Eifla, Big Benem, Mostem Karola...ale czy warto???

wg mnie na duże miasto potrzeba min 3 dni...

po za tym jako konkurs to by chyba nie wypaliło, bo raczej każdemu prędzej czy później uda się dojechac do tych punktów kontrolnych...
etniczna

Postautor: Luke_Gdansk » pn 14 maja 2007 09:02

Stary, jak Ci zależy, to dawaj na ekspresówkę i pruj na Wyspę :)
http://lukasz.kiczko.pl
[przypadek rządzi światem tym]
[stan licznika: 49500 km]
Awatar użytkownika
Luke_Gdansk

Postautor: etniczna » pn 14 maja 2007 09:03

mi tam wystarczą mistrzostwa majowe :)
fajnie się pościgać, ale zbyt często to nie zdrowo...

nie potrzeba przecież mistrzostw żeby zrobić sobie wyprawę...
w weekend majowy to idealny czas na wyscigi bo nie ma duzo wolnych dni na to żeby szlajać się gdzieś po drodze...

ale za to mam inną propozycję:
jesli macie jakieś ciekawe plany wakacycjne, i wbieracie ekipę na wyprawę, to piszcie o tym w temacie którego zaraz zrobię...
etniczna

Postautor: Luke_Gdansk » pn 14 maja 2007 09:08

Pomysł jest zaiste trafiony w dziesiątkę, niemniej jednak pierwsze, o czym pomyślałem, przeczytawszy ilość miast-punktów kontrolnych i ich rozrzut (Liptovski Mikulas zaiste fajny!) pomyślałem: czas, czas, czas :) to jest pomysł na porządne wakacje.
Niemniej jednak sądzę, że możnaby zrobić taką imprezę tylko w Polsce i ew. najbliższych jej okolicach - jest mnóstwo niewielkich a urokliwych miasteczek, gdzie znajdują się wyjątkowe miejsca, widoki, albo takie tam.
Krótko: ja bym chciał, ale diabli wiedzą, jak to będzie z czasem.
Awatar użytkownika
Luke_Gdansk

Postautor: jedrekwojtek » pn 14 maja 2007 09:19

Luke ma dobry pomysl. mozna zwiedzac polske "swego nie znacie a inne podziwiacie" no i jak juz wczesniej kolezanka skrytykowala, tak i ja popieram wjezdzanie do duzych miast( na to trzeba 3 dni).

jesli miala by to byc polska to polecam male wiochy z zameczkami, kosciolami i klasztorami- nie ma tego duzo na raz wiec sie nei znudzi zbyt szybko zwiedzanie.

Punkty kontrolne.
mozna zaczerpnac pomysl z Rosyjskich zawodow stopowych. Punkt kontrolny to: np znak drogowy miasta lub wioski ( bo zawsze takowy istnieje) i na jego odwrocie naklejac naklejke ze swoim numerem druzyny czy nazwa i data i godzina. kolejni ktorzy przyjada do tej miejscowosci zaklejaja poprzednia naklejke i spisuja czas poprzedniej druzyny. w ten sposob mozna latwo wiedziec ktora druzuna gdzie i o ktorej byla. w polowie imprezy zrobic miejsce docelowe- spotkanie wszystkich osob na piwo grila i fajke :)
czyli wybieramy wioski gdzies w jurze krak-czest i na mazurach i np naklejamy naklejke w Stanczykach(mazury) na poludniowym znaku albo na ulicy jakiejs tam :)

co Wy na to?

a jesli miala by byc to trasa zagraniczna to proponuje wyjazd w kierunku balkan lub bardziej na turcje.
"nie ma rzeczy niemozliwych.. sa tylko malooplacalne :)"
Awatar użytkownika
jedrekwojtek

Postautor: etniczna » pn 14 maja 2007 10:02

racja, taka opcja na zawody z małymi miejscowościami to bardzo trafiony pomysł :)

może to być Polska, ale można np uderzyć na miasteczka francuskie, lub własnie na bałkany, albo jeszcze gdzie indziej.

grunt żeby miasta nie były za duże i nie były zbyt daleko siebie :)
etniczna

Postautor: Izbi » pn 14 maja 2007 11:47

Nic specjalnego no ale jak każdy to każdy :::

http://foto.onet.pl/eut0k,8oggjwxo1x01,u.html
"Nic bardziej nie rozwija zdrowego rozsądku jak geografia" (I. Kant)
Awatar użytkownika
Izbi

Postautor: Izbi » pn 14 maja 2007 11:57

Pomysł bardzo ciekawy i nawet nawet trafiony, ale niewiem czy za granicą rzeczywiście nie byłoby zbyt ambitnie - też opowiedziałbym się za klimatycznymi bliżej nieznanymi rejonami w granicach Polski

...no i też możnaby zrobić sobie taką jedną edycję na Podlasiu, potem ewentualnie drugą gdzieś w Bieszczadach, Mazurach, Pomorzu, na Dolnym Śląsku!!!
"Nic bardziej nie rozwija zdrowego rozsądku jak geografia" (I. Kant)
Awatar użytkownika
Izbi

Zagubione

Postautor: Arti » pn 14 maja 2007 12:38

Siema!
poszukuje niejakiej Oliwi (wlascicielki granatowej kurtki kappa, ktora mam w plecaku; zostala dostarczona w piatek na kemping przez kierowca) oraz wlasciciela ladowarki Siemens...
kontakt na maila pic-na-wode@tlen.pl

pozdro
Arti

Postautor: Luke_Gdansk » pn 14 maja 2007 13:21

Jędrek ma z kolei świetny pomysł z oznakowaniem kto gdzie był. Małe miejscowości z zameczkami i kościołami - o to chodzi. Ej, ja się zdecydowanie piszę!
Awatar użytkownika
Luke_Gdansk

juz nie mogę sie doczekać wakacji

Postautor: MisieDwa » pn 14 maja 2007 15:49

juz nie mogę sie doczekać wakacji.. Dzisiaj tak ciepło, że mysli się tylko o spakowaniu plecaka i wyjechaniu w nieznane... ;)
Misiakowanie na krańcu świata:)
Awatar użytkownika
MisieDwa

Postautor: panz » pn 14 maja 2007 22:32

a ile sztuk wysyłaliscie? bo ja wysłałam sporo i sie teraz zastanawiam czy to nie trza było 1 :D
Awatar użytkownika
panz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopu