Co? Gdzie? Jak? Dlaczego?

Oficialne forum imprezy

Co? Gdzie? Jak? Dlaczego?

Postautor: maduone » pn 01 kwie 2013 14:46

Witam wszystkich biorących udział w tegorocznych zawodach!

Z racji tego że pierwszy raz startuję w tego typu zawodach, mam kilka pytań, szczególnie do tych którzy brali już udział.

1. Jak wyglądają pierwsze chwile od startu zawodów? Bo START jest od 11. Grupy startują w jakiś odstępach czasowych czy wszyscy na raz?

2. Czy są jakieś obowiązkowe miejsca które trzeba zaliczyć? W sensie punkty kontrolne?

3. W jaki sposób organizatorzy sprawdzą czy nie oszukujemy (jazda komunikacją miejską, pociągami itp?)

4. Czy są miejsca na trasie gdzie można znaleźć nocleg, czy samemu należy szukać?

5. Czy można spać na stacjach paliw otwartych całodobowo?

6. Ile mniej więcej pieniędzy zabrać ze sobą? Czy znacie mniej więcej ceny produktów na Słowacji i Węgrzech?

7. Jak wygląda meta? Czy w ostatni dzień jest coś organizowane?

8. Czy organizator przewiduje np autokar dla wracających?

9. Czy na starcie, podczas meldowania drużyny trzeba podać trasę którą chcę jechać? Czy podaję trasę na formularzu trasowania? Czy muszę tą trasą jechać, czy jadę jak popadnie?

10. Czy jako dowód ubezpieczenia może być "Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego"? Czy jeśli jestem ubezpieczony przed swoją uczelnię to też się liczy? Jeśli nie to ile kosztuje ubezpieczenie w tej firmie ERV?

11. Co warto zabrać ze sobą oprócz rzeczy które podaje organizator na stronie?
maduone

Re: Co? Gdzie? Jak? Dlaczego?

Postautor: Tef » pn 01 kwie 2013 15:19

1. wszyscy razem
2. nie
3. nie sprawdzają bo 90% uczestników jedzie na chill oucie i tylko 10% się spina żeby wygrac jakieś nagrody (i wszyscy się z nich śmieją i wkurzają jak np na stacjach nie przestrzegają kolejek)
4. samemu ale namiot i orientacja w terenie wystarczą :)
5. czemu nie :) ale z reguły pijemy %%% z innymi teamami i jest jedna wielka impreza
6. ja zawsze biorą 7 stów i przywożę połowe z tego :)
7. cos tam mały oficjalny apel
8. nie
9. jedziesz wg własnego widzimisie
10. nikt nigdy nie sprawdzał ubezpieczenia, to Twoja indywidualna sprawa czy masz czy nie
11. usmiech
Jeżeli powód jest słuszny, czynienie zła też może być cnotą.
Awatar użytkownika
Tef

Images: 0

Postautor: maduone » śr 03 kwie 2013 01:00

Dzięki.

A jeśli np. wystartujemy wszyscy razem i będzie tak że kilka drużyn ustawi się w jednym miejscu, jakiś przystanek autobusowy albo coś to w jakiej kolejności wsiadają do samochodów? albo jeśli jakaś drużyna będzie chciała jechać na Łódź, a druga na W-we to jak np. ktoś się zatrzyma, podbiega druzyna która na lodz to powie innej druzynie ze to auto jedzie na w-we?
maduone

Postautor: slawek_d1 » śr 03 kwie 2013 09:23

Ogółem normalni uczestnicy tak robią - pomagają sobie wzajemnie ;) Jeśli w samochodzie było miejsce to czasem pytałem kierowcy czy zabierze kolejny zespół. A na starcie - przy kim się samochód zatrzymał to wsiada, żeby odskoczyć gdzieś dalej i umożliwić złapanie stopa innym. Zresztą niektóre ekipy wybierają różne opcje: np wsiadają w skm i jadą do gdańska głównego lub pruszcza, inne chcą dostać się na obwodnicę, inne łapią stopa już przed światłami itd, itd.. Także atmosfera jest przyjazna!:)
slawek_d1

Postautor: Tef » śr 03 kwie 2013 22:42

słowem - jedziemy się bawić a nie stresować :)
co roku znajdzie się kilka temów które wpychają się w kolejkę i wkurzają innych, ale 90% pozostałych ludzi jest mega w porządku.
utkniemy w kilka osób w jednym miejscu - szukamy pobliskiego sklepu i browarek integracyjny
po prostu :D
Awatar użytkownika
Tef

Postautor: maduone » czw 04 kwie 2013 19:05

heh spoko. pierwszy raz jade i chciałem po prostu wiedzieć mniej więcej co i jak się kreci. generalnie, do stopa to zawsze przyjaźnie i na lajcie podchodzę wiec mysle ze będzie super! to ... DO ZOBACZENIA! :)
maduone

Postautor: Marialena » czw 11 kwie 2013 00:56

Ja tez polecam couchsurfing co do spania na trasie :) My z koleżanką sobie bardzo sprytnie wszystko zaplanowałyśmy i na trasie do dubrovnika nocowałyśmy 3 razy u pozytywnie zakręconych ludzi z CS ;d
Awatar użytkownika
Marialena

Postautor: maduone » pn 15 kwie 2013 04:33

couchsurfing - a co to takiego? :D
maduone

Postautor: Nariel » pn 15 kwie 2013 08:40

A od czego jest google, wikipedia? Linka trzeba ci wkleić?
Nariel

Postautor: Tef » pn 15 kwie 2013 13:51

COuchsurfing to jest coś takiego co my tu mamy w większości łeheh :)
Awatar użytkownika
Tef

Postautor: Drwalu » wt 23 kwie 2013 15:41

Czy ktoś się orientuje jak w tym roku wygląda sprawa z campingiem w Budapeszcie? (nazwa campingu, lokalizacja, cena)
Awatar użytkownika
Drwalu

Postautor: Nariel » wt 23 kwie 2013 20:29

Raczysz chyba osobie żartować z pytaniem o nazwę pola namiotowego i lokalizację? Przecież mając te dane znałbyś jednocześnie lokalizacje mety a jak wiadomo tego dowiadujemy się dopiero z mapek rozdawanych na starcie. Jedynie pytanie o cenę jest odpowiednie.
Nariel

Postautor: Drwalu » wt 23 kwie 2013 23:21

2 lata temu ostatni raz uczestniczyłem w MMA, zapomniałem jak ta sprawa wygląda,
:o Nie wiem skąd się urwałeś. Zastanawiam się, czy camping jest blisko centrum(cenę już znam), bo chciałbym zapanować czas na miejscu.
Znajomość lokalizacji campingu może mi pomóc tylko w tym, bo w czym innym. :roll:
Awatar użytkownika
Drwalu

Wróć do Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopu